AVRASYA'NIN LİDER MEDİKAL FUARI EXPOMED EURASIA 26. KEZ KAPILARINI AÇIYOR

Medikal endüstrisinin vazgeçilmez iş platformu olarak sektörü her sene aynı çatı altında bir araya getirerek yüzlerce yerli ve yabancı medikal firmaya ev sahipliği yapan Expomed Eurasia, 2019 yılında on binlerce sektör profesyonelini 28-30 Mart tarihleri arasında Büyükçekmece, İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ağırlayacak. 2017’ye göre %23 oranında yabancı ziyaretçi artışı ve %20 oranında katılımcı firma artışının yaşandığı 2018 yılında fuarda 42 ülkeden 850’nin üzerinde yerli ve yabancı firma yer aldı. 90 ülkeden 6.104 uluslararası ziyaretçi ve Türkiye genelinden gelen 29.728 ziyaretçi ile birlikte toplam 35.832 sektör profesyoneli tarafından ziyaret edilen Avrasya’nın Lider Medikal Fuarı, Reed Tüyap Fuarcılık A.Ş. organizasyonu ile 26. kez kapılarını açmak için gün saymaya başladı.

Devlet Desteğini de Arkasına Alan Expomed Eurasia, Profesyonel Yapısı ile Büyüyerek Yoluna Devam ediyor
2019 yılında 3 gün boyunca (Perşembe – Cumartesi) kapılarını medikal sektöre açacak olan fuar, büyüyerek yoluna devam ediyor. 2017 yılından beri ürünlerin salonlara göre dağılarak daha profesyonel bir yapıda gruplandığı fuarda ilk defa 2018 yılında ilave olan Reçetesiz Ürünler (OTC) Bölümü başta olmak üzere; Elektro Medikal Ekipman ve Medikal ve Laboratuvar Teknolojileri, Hastane Yapı ve Tıbbi Tesis Yönetimi, Ortopedi – Fizik Tedavi – Rehabilitasyon, Sarf Malzemeler ve Tek Kullanımlık Ürünler bölümlerinde pek çok yerli ve yabancı firma fuar ziyaretçilerini bekliyor olacak. T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen fuar, medikal sektör için Türkiye’de ve Avrasya Coğrafyasında rakipsiz bir iş platformu olduğunu ispatladı.

T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan Fuar Katılımcılarına %50 Oranında Maddi Destek
T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından alınan Sektörel Nitelikli Uluslararası Yurt içi Fuarların Desteklenmesine İlişkin Karar kapsamında Expomed Eurasia Fuarı'nda Bakanlık tarafından belirlenen kriterleri yerine getiren katılımcı firmalar yer kirası ve stant masrafları için ödedikleri fatura tutarının %50'sini, belli bir üst limite bağlı olmakla birlikte geri alabilecek.

2. Yılında İnovasyon Alanı Yenilikçi Medikal Ürünleri Sektöre Sunuyor
Tıbbi Cihaz Üreticileri ve Tedarikçileri Derneği (MASSİAD) ve İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi (İSEK) destekleri ile organize edilen İnovasyon Alanı, sağlık alanında yenilikçi ve yaratıcı projeleri olan genç beyinlerin ve start-up firmaların, ürünlerini yerli ve yabancı pazarlara taşımasına yardımcı olmak maksadıyla Expomed Eurasia Fuarı sırasında gerçekleşiyor. 2019 yılında 2.si gerçekleşecek olan İnovasyon Alanı’nda B2B görüşmeleri ve bilimsel seminer ve etkinlikler için özel alanlar da bulunuyor.

Medikal Sektörün Avrasya’daki En Büyük Buluşmasına Davetlisiniz
28-30 Mart 2019 (Perşembe – Cumartesi) tarihleri arasında Büyükçekmece, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek fuarı 40.000’in üzerinde sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor. Fuarı ücretsiz ziyaret etmek için 1 Şubat 2019 tarihine kadar online davetiyenizi buradan temin edebilirsiniz.
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN