SAĞLIK ENDÜSTRİSİNİN TÜM BİLEŞENLERİ EXPOMED'DE BİR ARAYA GELİYOR


Avrasya Bölgesi’nin ve Türkiye’nin en büyük medikal fuarı olan EXPOMED, bu yıl 30 Mart-2 Nisan 2017 tarihleri arasında 24. kez sektör profesyonellerine kapılarını açıyor.  Sağlık Bakanlığı’nın desteğiyle TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde sağlık endüstrisinin tüm bileşenlerini bir araya getirecek olan EXPOMED, sağlık sektöründeki en yeni teknolojilerin, AR-GE ve inovasyon harikası ürünlerin sergileneceği bir platform olarak da göze çarpıyor. Fuar ile birlikte eş zamanlı 01-02 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek ‘Şehir Hastaneleri, Sağlık Turizmi ve Kamu Özel İşbirliği’ konulu sempozyum ise;  yeni nesil şehir hastanelerine yapılan yatırımlara ve bu yolda gerçekleştirilen pek çok proje ile ilgili görüşmelere ev sahipliği yapıyor.
 
Avrasya Bölgesi’nin ve Türkiye’nin medikal alandaki en önemli buluşma platformu olan EXPOMED Fuarı, 50 ülkeden 1100’ün üzerinde marka ve marka temsilciliğine ev sahipliği yapıyor. Sağlık sektöründeki en yeni teknolojilerin, AR-GE ve inovasyon harikası ürünlerin sergileneceği bir platform olarak ön plana çıkan Expomed’i bu yıl 80’den fazla ülkeden 35 bin ziyaretçinin takip etmesi bekleniyor.  
 
Bu yıl fuar, ilk defa üç ana gruba ayrıldı
2017 yılında 3 temel ürün grubuna göre salonlarını ayıran fuarda ziyaretçiler, aradıkları ürünleri ilgili salonlarda kolayca bulabilecek. 8 salonda gerçekleşecek fuarda bu yıl ilk defa Ortopedi ve Sarf Malzemeleri 7-8 ve 9’uncu salonda, Elektro Medikal Ekipman ve Medikal Teknoloji ürünleri 3 ve 4’üncü salonunda yer alırken Hastane Yapı ve Tıbbi Tesis Yönetimi ise 2’inci salonda ziyaretçilerini bekleyecek.
 
Öte yandan, yerli ve yabancı sektör profesyonellerini bir araya getirme hedefiyle gerçekleştirilen fuar, dünyanın farklı noktalarında İstanbul’a gelecek olan alım heyetlerine de buluşma noktası olmayı amaçlıyor.
 
Sürdürülebilir sağlık yatırımları için EXPOMED
Ayrıca fuar kapsamında 01-02 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek ‘Şehir Hastaneleri, Sağlık Turizmi ve Kamu Özel İşbirliği’ konulu sempozyum, sektörün bilirkişilerini bir araya getiriyor. REED TÜYAP, Sağlık Yönetimi ve Eğitimi Derneği (SAYED) ve Kamu ve Özel Ortaklığı Derneği işbirliğiyle düzenlenecek olan sempozyum; T.C. Sağlık Bakanlığı ve bakanlık yetkililerinin yanı sıra Azerbaycan, Bahreyn, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Pakistan,  Suudi Arabistan ve Madagaskar’dan Sağlık Bakanları ve bakanlık yetkililerinin katılımıyla gerçekleşecek.
Sağlık Yönetimi ve Eğitimi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Aktaş, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Dr. Hasan Aydınlık ve Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş açılış konuşmalarıyla başlayacak olan sempozyumda; Şehir Hastanelerinin Yönetilmesi̇, Problemleri̇ ve Çözüm Önerileri, Türkiye’de Sağlık Turizmi, Etkin Bir Finans Metodu Olarak PPP, Sağlıkta PPP Modeli Uygulama ve Aşamaları ve Geçmişten Günümüze Sağlık Yatırımı Uygulamaları ile ilgili tüm detaylar masaya yatırılacak. Ayrıca dünyanın ve Türkiye’nin farklı bölgelerinden İstanbul’a gelecek olan sektör profesyonelini de aynı açtı altında buluşturacak olan sempozyum; dünya genelindeki yeni nesil hastanelerin tam olarak yayılmasını ve bu alandaki yenilikleri paylaşmak ve farkındalık yaratmak için buluşma noktası olacak.

 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN