Firma Adı İletişim Konum
ACTO PHARMA HİJYEN SAN. TİC. A.Ş.
Akçaburgaz Mh. 3038 Sk. No:11 34522 / ESENYURT / İSTANBUL / TÜRKİYE
İletişim: +90 212 771 5621
Web: www.actopharma.com
Salon: 7
Stant: 705A
Ürün Grupları
  • Yara Bakım Setleri ve Yara bantları
  • Sterilizasyon, Dezenfektan ve Hijyen Ürünleri
  • Doğal Takviyeler
  • Dermatolojik Cilt Bakımı Ürünleri
  • Kişisel Bakım Ürünleri
  • Doğal Kozmetik Ürünler
  • Cilt Temizlik ve Hijyen Ürünleri

ACTO PHARMA; ACTO GmbH ile yaptığı lisans anlaşması gereği ACTO® markalı dezenfektan, antiseptik, kozmetik, yara bakımı, gıda takviyesi, kişisel hijyen ve endüstriyel temizlik ürünlerinin üretimini yapmaktadır. ACTO® markalı ürünlerin Türkiye ve 46 ülke de satış ve pazarlamasını gerçekleştirmekte ve hijyen ve dezenfeksiyon konusunda eğitim ve bilimsel araştırma desteği vermektedir. Dinamik AR-GE Departmanı ile her yıl ürün gamını geliştirmekte, ihtiyaca yönelik, çevre dostu, güvenli ürünler pazara sunmaktadır. ACTO PHARMA, ISO 90012015, ISO 134852016, GMP, OHSAS 18001, ISO 10002 gibi kalite belgeleri ile uyguladığı kalite güvence sistemi ve bünyesinde yer alan uzman personeli ile AR-GE laboratuvarlarında yeni ürün geliştirme, mevcut ürünlerde iyileştirme ve sürekli üstün kalitede ürünler sunmaya devam etmektedir. Şirketimiz bugün olduğu gibi ileride de faaliyet gösterdiği tüm alanlarda bilinçli ve sağlıklı bir bireyler için çalışmalarını sizlerin de desteğiyle aynı azim ve kararlılıkla sürdürecektir. Şirketimiz kaliteli ve geniş ürün yelpazesi ile Dünya Pazar payını her geçen gün artırırken, bilgi birikim ve deneyimlerini ihraç etmekte, yeni oluşumlar içerisinde emin adımlarla yol almaktadır. Hijyen ve Dezenfeksiyon alanında Dünya standartları, ilgili yasa ve yönetmelik ve mevzuatlara uygun bir çalışma içerisinde olmayı, insan sağlığı ve çevreye duyarlı bir anlayışla çalışma ve üretim yapmayı hedefliyoruz ve taahhüt ediyoruz.

Actolind Yara Bakım Ürünleri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Yara bakımında referans ve akıllı moleküllerin optimum kombinasyonu -Polyhexanide; kolonize ve infekte olmuş kronik yaralar ve yanıkların bakımı için ilk seçenek aktif madde olarak sınıflandırılmıştır. -Yaraların ve yara bakımında kullanılan bandaj, pansuman ve yara dolgu maddeleri gibi tıbbi malzemelerin temizlenmesi, nemlendirilmesi ve dekontaminasyonu için uygundur -Çoklu ilaç dirençli organizmalara (MDRO, MRSA, VRE) ve mikotik patojenlere (Candida albicans) karşı yüksek etkilidir -Granülasyon ve epitelizasyonu hızlandırır -Dermatolojik olarak test edilmiştir Excellent -Biyouyumludur -İyi tolere edilir

ÜRÜN AÇIKLAMASI:

- Enfeksiyon Kontrolünün ilk adımını el ve cilt antisepsisi oluşturur. - Dünya çapında yapılan çalışmalara göre, eller hastalıklara neden olan patojenlerin personelden hastaya, hastadan hastaya taşınmasında en büyük riski temsil eder. Alkol bazlı el dezenfektanları, WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından, geniş mikroorganizma spektrumuna hızlı etki etmesinden dolayı tavsiye edilmektedir. - Hijyenik el antisepsisi, AB standardı EN 1500 norma göre standardize edilmiştir ve 30 saniyede etki etmesi gerekmektedir. - Cerrahi el antisepsisi, AB standardı EN 12791 norma göre standardize edilmiştir ve 3 dakikada etki etmesi gerekmektedir. - Bu gruptaki ürünler Alman DERMATEST kurumunda dermatolojik olarak test edilmiş ve “çok iyi” olarak sertifikalandırılmıştır.

Kozmetik ÜrünlerCilt Bakım ürünleri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

-ACLIND ANTI-AGING CREAM Aclind® Anti-Aging Cream, ciltte oluşan ince çizgilerin görünümünün azalmasına yardımcı olur. Cildin parlaklığını, sıkılığını ve esnekliğini artırırken uzun süren nemlendirme sağlar, cilt bariyerini güçlendirmeyi destekler. -ACLIND ANTI-BLEMISH CREAM Aclind® Anti-Blemish Cream, leke karşıtı içeriği sayesinde lekelerin ve cilt tonu eşitsizliklerinin giderilmesine yardımcı olur. -ACLIND ANTI-AGING EYE CONTOUR CREAM Aclind® Anti-Aging Eye Contour Cream, yoğun yapılandırıcı etkisi ile göz çevresinin sıkılaşmasını destekler. Deniz yosunu özü ve A vitamini sayesinde ince çizgilerin ve kırışıklık görünümünün önlenmesine yardımcı olur. -ACLIND ULTRA EYE CARE CREAM Aclind® Ultra Eye Care Cream, formülündeki deniz suyu ve bitki özleri sayesinde göz altı bölgesinin daha parlak ve taze görünmesine yardımcı olur. -ACLIND ANTI-CELLULITE FIRMING CREAM Aclind® Anti-Cellulite Firming Cream, through its ingredients helps to tight the skin and reduce orange peel appearance. -ACLIND HAND AND BODY CREAM Aclind® Hand and Body Cream, Shea Butter, Provitamin B5, E vitamini, Aloe Vera ve Allantoin ile zenginleştirilmiş kolay emilebilen formülü sayesinde, cildinizi nemlendirir, kalıcı bir yumuşaklık ve esneklik kazandırır. -ACLIND CLEANSING GEL Aclind® Cleansing Gel, aminoasitler ve mineraller bakımından zenginleştirilmiş özel formülü sayesinde yağ, makyaj ve kiri temizlerken cildin canlı ve yumuşak kalmasına yardımcı olur. Detoks ve remineralizasyon etkisi ile cildinizi tazeler. -ACLIND HAND CREAM Aclind® Hand Cream, Shea Butter, Provitamin B5, Aloe Vera ve E vitaminiyle zenginleştirilmiş kolay emilebilen formülü sayesinde, cildinizi nemlendirir, kalıcı bir yumuşaklık ve esneklik kazandırır. -ACLIND DUAL-ACTIVE MAKE-UP REMOVER Aclind® Dual-Active Make-Up Remover, yağ ve su bölümlerinden oluşan çi#64261; etkili formülü sayesinde, özellikle suya dayanıklı makyaj üzerinde etkilidir. Yenilikçi formülü sayesinde cildi yağlandırmadan temizler. -ACLIND MICELLAR CLEANSING WATER Aclind® Micellar Cleansing Water, cilt üzerinde ürün kalıntısı bırakmadan: - Makyaj kalıntılarını uzaklaştırır. - Cildinizi nazikçe temizler. - Cildinizi rahatlatır ve canlandırır.

Yer ve Yüzey DezenfektanlarıYer ve Yüzey Dezenfektanları
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

El ve cilt temasının olmadığı yüzeyler kritik olmayan yüzey olarak kabul edilir. Kritik olmayan yüzeylerle temas ve bunların kullanımı hastaların ve personelin enfeksiyonuna neden olmasında düşük risk taşırlar. Bu yüzden, geniş yüzey ve yerlerin dezenfeksiyonunda, yüksek düzey dezenfektan kullanımına gerek olmayıp, orta ve düşük düzey dezenfektan kullanımı yeterli olacaktır. Dezenfeksiyon ve uygulaması, dezenfekte edilecek alanın havalandırma sistemi, yüzeyin cinsi, koku limitleri, gerekli iş bitirme süresi gibi gereksinimler dikkate alınarak yapılmalıdır. Uygulama yapılan alan kurumadan tekrar kullanılmamalıdır. Islak bırakılan ekipman ve paspaslar enfeksiyon kaynağıdır. Bu yüzden daima kuru ve temiz bırakılmalıdır. Dezenfeksiyon solüsyonu her kullanımdan sonra atılmalıdır. Diğer kimyasallar ile karıştırılmamalıdır. Bu gruptaki ürünler aynı anda hem temizlik hem de dezenfeksiyon sağlar ve ayrıca toksik ve irritan değildir.

Gıda TakviyeleriGıda Takviyeleri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

-ACTOVIR Kore Ginsengi (Panax Ginseng) ve Epimedium İçeren Kapsül Takviye Edici Gıda -ACTO HERBAL Bitki Ekstreleri İçeren Sıvı Takviye Edici Gıda -ACTO HERBAL GEN Hidrolize Kollajen, Hyaluronik Asit, Vitamin B6, Vitamin B3, Vitamin B2, Vitamin C ve Vitamin E içeren Sıvı Takviye Edici Gıda -ACTO HERBAL PLUS Bitki Ekstreleri İçeren Sıvı Takviye Edici Gıda -ACTO VIT Vitamin C and Zinc Vitamin C, Çinko ve Zerdeçal Ekstresi içeren Efervesan Tablet Takviye Edici Gıda -ACTO OMEGA KIDS Omega 3 ve Vitamin D3 içeren Sıvı Takviye Edici Gıda -ACTO OMEGA FOR NEW AND NURSING MOTHERS CAPSULE Omega 3 ve Vitamin D3 içeren Sıvı Takviye Edici Gıda -ACTO OMEGA FOR NEW AND NURSING MOTHERS Omega 3 ve Vitamin D3 içeren Sıvı Takviye Edici Gıda -ACTO OMEGA FOR ADULTS CAPSULE Omega 3 ve Vitamin D3 içeren Sıvı Takviye Edici Gıda -ACTO OMEGA FOR ADULTS Omega 3 ve Vitamin D3 içeren Sıvı Takviye Edici Gıda

Tıbbi Cihaz Dezenfektan ve Temizlik ürünleri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Dezenfeksiyon ve sterilizasyon tıbbi ve cerrahi aletler ile hastalara bulaşabilecek patojenleri yok etmek için gereklidir. Doğru dezenfeksiyon ürününü seçerken materyal uyumluluğu dikkate alınmalıdır. Aletler önerilen süreden daha fazla solüsyon içerisinde bekletilmemelidir. Aletleri parçalarına ayırarak ve solüsyonun tüm yüzeyini kaplamasına dikkat edilerek yerleştirilmelidir. Actosed® grubu ürünler temizlik ve dezenfeksiyonu aynı anda yaparak zaman ve işgücü avantajı sağlar. Aletlerin temizliği, dezenfeksiyon ve sterilizasyonun ilk adımıdır. Materyal uyumluluğu, tavsiye edilen dozaj miktarı ve süresi dezenfeksiyon işleminin önemli noktalarıdır. Aletler üzerindeki organik yükün ön temizlik ile kaldırılması dezenfeksiyon işleminin etkisini artırır. Ayrıca, su kalitesi aletlerin temizliği ve dezenfeksiyonunda çok önemlidir. Eğer sudaki klor ve iyot oranı çok yüksek ise bu aletlere dezenfektandan çok daha fazla zarar vererek korozyona neden olur. Actoclean® grubu ürünler, etkili korozyon önleyici ve üstün materyal uyumluluğu ile birlikte yüksek düzey performans sağlarlar.

ÜRÜN AÇIKLAMASI:

-EL VE CİLT TEMİZLİK VE BAKIM ÜRÜNLERİ ACTOLIND FOAM ACTOMAN ACTO HAND GEL ACTO HAND GEL PLUS ACTO ALOE VERA HAND CREAM ACTO ALOE VERA BODY CREAM ACTOMED HAND -KİŞİSEL BAKIM VE HİJYEN ÜRÜNLERİ ACTO MOUTH ACTO FRESH ACTO WOMAN HYGIENE SPRAY ACTO MEN HYGIENE SPRAY ACTO SUN FRESH ACTO MOUTHWASH ACTO MOUTHWASH FOR KIDS -BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİ ACTO BABY GEL ACTO BABY SPRAY

ÜRÜN AÇIKLAMASI:

ACTO® VET SOLUTION Yara Bakım Solüsyonu Acto® Vet Solution tüm türlerde akut, kronik ve enfekte olmuş yaraların temizliği, irrigasyonu ve nemlendirilmesi için kullanılır. İyileşme sürecine yardımcı olur. ACTO® VET GEL Yara Bakım Jeli Acto® Vet Gel, tüm türlerde akut, kronik ve enfekte olmuş yaraların nemlendirilmesi, temizlenmesi için kullanılır. İyileşme sürecine yardımcı olur. ACTO® VET WIPES Evcil Hayvan Temizleme Mendili Acto® Vet Wipes evcil hayvanlarda genel temizlik için özel olarak üretilmiştir. Alkol, boya ve paraben içermez. Göz çevresi, kulak, ağız ve burun bölgesi, pati ve tuvalet sonrası temizlik amacıyla kullanılır.

Profesyonel Temizlik ve Hijyen Ürünleri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

MUTFAK HİJYENİ ACTODISH LIQUID ACTOSOLID CLEAN ACTODISH RINSE ACTODISH MANUEL ACTOSHINE PRESOAK ACTO DEGREASER ACTOVEN CLEAN ACTOVEN POWER RINSE ACTOFREEZE CLEAN ACTO ANTI CALC ACTO DESCALER POWDER GENEL TEMİZLİK ACTO CHLORO ACTO MULTI CLEANER ACTO INOX CLEANER ACTO SMART X YER VE YÜZEY TEMİZLİĞİ ACTOCLEAN BASIC ACTOCLEAN FLOOR ACTO SHINE MOBILY ACTOLIT CLEAN ACTO MUSK ACTO SHINE GLASS ACTO SHINE STAR BANYO-WC TEMİZLİĞİ ACTO PRO B ACTO PRO T ÇAMAŞIR HİJYENİ ACTOMAT PERFECT ACTOMAT KLASS ACTOMAT OXY

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.