Firma Adı İletişim Konum
ADAGA GIDA VE DANIŞMANLIK SAN. A.Ş.
Varsak Sanayi Sitesi 1.blok NO 22 E 8525 sok. ALTIAYAK MAH. KEPEZ /ANTALYA / Kepez / ANTALYA / TÜRKİYE
İletişim: +90 533 133 6024
Web: www.adaga.com.tr
Salon: 6
Stant: 611A
Ürün Grupları
  • Medikal ,Dermo kozmetik ,Otc ürünleri ,Anne Bebe Çocuk Ürünleri için kullanılabilen organik hammadde . / organic raw materials that can be used for medical, dermo cosmetics, Otc products, Mother and baby

ADAGA AŞ; 2011 yılında kurulmuştur. Firmamız “en iyi ve en yenilikçi ürünler sunmak” ilkesiyle yola çıkarak yapmış olduğu çalışmalar doğrultusunda Türkiye’de önemli projelere imza atmış bulunmaktadır. Bu doğrultuda 2013 tarihinde TÜBİTAK çalışmasını başarıyla tamamlamıştır. 29.04.2014 tarihi 28986 sayılı ‘Teknolojik ürün yatırım destek programı hakkında yönetmelik kapsamı altında yapmış olduğumuz “Kabuklu Deniz Ürünlerinden Kitin -Kitosan Üretimi ile Farklı Sektörlere Ara Madde Olarak Kullanılması” ile yatırım projemiz değerlendirme komisyonu tarafından uygun görülerek desteklenmesine karar verilmiştir. Türkiye’de daha önce üretimi gerçekleşmemiş olan Kitin- Kitosan, firmamız tarafından Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının SAN-TEZ projesi kapsamında almış olduğu destekle üretilmeye başlanmıştır.Bu sektörde firmamızın 2016 yılı itibariyle araştırma geliştirme üzerine faaliyete geçirmiş olduğu AR-GE laboratuvarıyla ürünlerin analizleri her an yapılabilmekte ve ürünlerin daha iyi gelişmesini sağlamak için sürekli olarak uzman ekibimizle birlikte formülasyon farklılaştırma ve iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır. Böylelikle her çıkan ürün daha iyi kontrol edilmekte ve standart ürünlere bağlı kalmadan her an için yenilikçi bir üretim anlayışıyla ürünler üretilmektedir.

ADAGA KİTOSANhammadde
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Kitosan, kitin’in deasetilasyonu ile elde edilen lineer bir aminopolisakkarittir. Deasetile edilmiş kitin, kitosan olarak adlandırılır. Antimikrobiyal, antifungal ve antiviral etkisi,Kanama Durdurucu Etkisi-Hemostatik Ajan,Bağ dokusu üzerinde rejeneratif aktivite ve kemik üreten hücre (osteoblast) oluşumunu hızlandırıcı aktivite üzerindeki etkisi, Metal iyonlarını şelatlama etkisi,Zayıflama üzerindeki etkisi,Gıda endüstrisi üzerindeki etkileri,Antikolesterol Etkisi bulunmaktadır .

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.