Expomed Eurasia 2024 Rekor Katılımla Büyük Bir Başarıya İmza Attı!

Avrasya'nın en büyük sağlık ve medikal fuarı olan Expomed Eurasia, 27 Nisan’da sona erdi. Fuar, 122 ülkeden 6.000 uluslararası ziyaretçiyi ağırlayarak yabancı katılımda %25'lik rekor bir artış yakaladı. Toplamda 26.000'den fazla ziyaretçiyle 31. kez düzenlenen Expomed Eurasia, medikal endüstrinin en önemli ticaret etkinliği olduğunu bir kez daha kanıtladı.

RX Tüyap organizasyonuyla 80 bin metrekarelik alanda düzenlenen Expomed Eurasia, rekor katılımla sağlık endüstrisi profesyonellerinin yoğun ilgisini çekti. Ziyaretçiler, fuarda en son teknoloji tıbbi cihazları ve ekipmanları inceleme, sektördeki gelişmeleri yakından takip etme ve yeni iş bağlantıları kurma imkanı buldu.
 
Fuar katılımcı firmalardan ve ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü
T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen Expomed Eurasia, 25 ülkeden 700'den fazla yerli ve yabancı firma ve firma temsilcisi, tıbbi cihaz, medikal malzeme ve sağlık alanındaki en son yenilikleri fuar ziyaretçilerine sundu. Bu yıl fuar, 122 ülkeden 6 bin uluslararası ziyaretçiyi ağırlayarak yabancı ziyaretçi sayısında %25 rekor artış elde etti. Toplamda 26 binden fazla ziyaretçiyle fuar, büyük bir başarıya imza attı. Tıbbi cihaz, ekipman ve teknolojilerden medikal sarf malzemelere kadar uzanan geniş ürün yelpazesi ile ziyaretçilere kapsamlı bir fuar deneyimi yaşattı.
 
Medikal dünyanın geleceğini şekillendirecek projeler İnovasyon Alanı’nda sergilendi
RX Tüyap ve İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi Derneği (İSEK) iş birliği ile fuarda yer alan İnovasyon Alanı'nda start-up firmalar başta olmak üzere medikal alanda geliştirilen yenilikçi ürün ve hizmetler fuar ziyaretçileriyle ve melek yatırımcılarla buluştu. Bu özel alanda ayrıca sağlık endüstrisine yönelik güncel konuların ele alındığı seminer ve paneller gerçekleşti. İnovasyon Alanı’nın Gümüş Sponsoru fonbulucu girişimcilik ekosistemi ve sağlık teknolojilerinde finansa erişim imkanları hakkında genç girişimcilere bilgi verdi. İnovasyon Alanı’nın Bronz Sponsoru Bome Trivitron da sunduğu hizmetleri tanıttı. Devlet Malzeme Ofisi’nin Tekno Katalog Platformu da İnovasyon Alanı’nda tanıtıldı. Ayrıca, sağlıkta gelecek vizyonu ve dijital sağlık konularında İnovasyon Alanı’ndaki seminer programında yer aldı.

“Sağlık sektöründe önemli bir iş platformu olmaktan dolayı gurur duyuyoruz”
Expomed Eurasia 2024'ün büyük bir başarıyla tamamlandığını ifade eden RX Tüyap Genel Müdürü Berkan Öner, fuara gösterilen yoğun ilgiden ve elde edilen iş bağlantılarından duydukları memnuniyeti dile getirdi ve sözlerine şöyle devam etti: “Expomed Eurasia, sağlık sektörünün önemli bir iş platformu olduğunu bir kez daha kanıtladı ve bundan dolayı gurur duyuyoruz. Fuar, sektördeki gelişmeleri takip etmek ve yeni iş bağlantıları kurmak için katılımcı ve ziyaretçilere ideal bir platform sundu. T.C. Ticaret Bakanlığı başta olmak üzere, fuarımızı destekleyen tüm iş birlikçi kurum ve kuruluşlara, tüm katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize teşekkür ediyorum. Sektör profesyonelleri için önemli bir buluşma noktası olan fuarın başarısını önümüzdeki yıllarda da sürdürmek ve sektöre katkıda bulunmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

24-26 Nisan 2025 tarihlerinde 32. Expomed Eurasia Fuarı’nda yeniden görüşmek üzere fuar tarihimizi takviminize şimdiden not edin!
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN