Firma Adı İletişim Konum
DOĞSAN TIBBİ MALZ. SAN. A.Ş.
Rize Cad. No: 91/A 61220 / Yalıncak / TRABZON / TÜRKİYE
İletişim: +90 533 212 4952
Web: http://www.dogsan.com.tr/
Salon: 7
Stant: 745A2
Ürün Grupları
  • Tek Kullanimlik Sarf Malzemeler
  • Cerrahi iplikler

Türkiye, Ortadoğu ve Balkanlar daki ilk sütür üreticisi olan Doğsan, 1970 yılında kurulmuştur ve sütür üretiminde köklü bir geçmişe sahiptir. Dünya markası ürünler karşısında sahip olduğu rekabet gücünü geniş üretim, yönetim ve satış kadrosu, 50 ye yakın distribütörü ve 50 yılı aşkın deneyiminden alan Doğsan, Türkiye de böylesine hassas, böylesine yaşamsal bir sektörde bütünüyle ulusal sermaye ve işgücüyle başarıyla hizmet vermekten onur duymaktadır. Doğsan kalitesiyle Türkiye hastanelerinde saygı duyulan bir markaya sahiptir ve kalitesini global pazarlara da taşımıştır. Şu anda Avrupa, Asya ve Ortadoğu da 40 i aşkın ülkeye ihracat yapmaktadır. Doğsan; emilebilir ve emilmeyen sütürleri, kanama durdurucu, PTFE sütur ve geçici pace teli ile geniş kapsamlı ürün yelpazesine sahiptir. USP 12/0 dan USP 5 aralığındaki sütürler ile kardiyovasküler cerrahi, mikrocerrahi ve göz cerrahisini de içeren tüm cerrahi branşların ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Propilenpolipropilen sütür
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

PROPİLEN sentetik, emilmeyen, steril monofilaman cerrahi ipliktir. Yüksek molekül ağırlığında izotaktik polipropilen polimerinden oluşmuştur.PROPİLEN genel olarak yumuşak doku yakınlaştırması ve/veya bağlanmasında, kardiyovasküler, oftalmik ve nörolojik cerrahi, plastik ve rekonstrüktif cerrahide kullanılır. Sadece tek kullanımlıktır.

DaylonPolyamide Sütür
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

DAYLON, uzun zincirli alifatik polimerlerden poliamid den elde edilmiş sentetik ve emilmeyen steril cerrahi monofilaman bir ipliktir. DAYLON mavi(FD&C Blue 2) veya siyah (Hematein Logwood siyah ) renktedir.DAYLON, genel yumuşak doku yakınlaştırması ve/veya bağlanmasında, oftalmik, nörolojik ve kardiovasküler cerrahi kullanım da dahil olmak üzere kullanılır. DAYLON, ameliyat sırasında diğer iplikleri tutturmada ve işaretlemede de kullanılır. DAYLON un, USP 8/0 (EP 0.4) dan USP 11/0 (EP 0.1) a kadar olan ince iplikleri mikro cerrahi ve göz cerrahisi için özellikle uygundur. Sadece tek kullanımlıktır.

İpek/SilkSilk Suture
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

İPEK iplik, fibroin adı verilen organik proteinden elde edilmiş, emilmeyen, steril cerrahi bir ipliktir. İPEK, genel olarak yumuşak doku yaklaştırması ve/veya bağlanmasında, oftalmik ve kardiyovasküler cerrahi kullanımı da dahil olmak üzere kullanılır. Sadece tek kullanımlıktır.

PoliterPolyester Sütür
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

POLİTER® örgülü, absorbe olmayan, silikon kaplı, polyesterden (polietilen terafitalat) imal edilmiş steril cerrahi iplik malzemesidir.POLİTER® genel olarak yumuşak doku yakınlaştırılması ve/veya bağlanmasında, kardiyovasküler, ortopedik, genel cerrahi, nörolojik ve göz cerrahisinde kullanılır. Pledget, yalnızca kardiyovasküler cerrahide ameliyat ipliği ile doku yüzeyi arasında bir yastık oluşturma ve, baskı oluşan yüzeyi genişletmek için kullanılır. Sütürler ve pledgetlar tek kullanımlıktır.

TektelCerrahi paslanmaz çelik tel
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

TEKTEL, steril ISO 5832 Bölüm-1 Cerrahi İmplantlar için metalik malzemeler standardına uygun 316L sınıfı paslanmaz çelik telden oluşan, emilebilir olmayan steril cerrahi paslanmaz çelik tel sütürdur.Cerrahi paslanmaz çelik tel, yara kapanmalarında emilmeyen sütür olarak, örneğin karın yaralarının kapanmasında, herni (fıtık), sternum (göğüs kemiği) kapanması ve kırık kemiklerin birleşmesini ve tendonların düzeltilmesi gibi ortopedik prosedürlerde ve serkilaj cerrahide kullanılır. Sadece tek kullanımlıktır.

Politer K-PakPolyester Sütür
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Polyester filamentinin örülmesinden elde edilen sütur kapilaritenin azalması için kaplanmıştır. Kardiyovasküler ve implant cerrahisi için idealdir.

DopaceGeçici Pace Teli
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

DOPACE Geçici Pace Teli renkli polietilen kaplı (izolasyonlu), çift iğneli, çapalı veya çapasız, bükülü 316L paslanmaz çelik teldir.DOPACE geçici kalp pace teli, açık kalp operasyonu sırasında ve sonrasında geçici olarak kalp hızının elektrikli kontrolü (pacing) ve kalp içi EKG izlenmesi için kendi boyunca ve harici pacemaker ünitesi ile hasta kalbi arasında elektrik enerjisinin iletiminde kullanılır. Sadece tek kullanımlıktır.

Daxton-Ke-PTFE Sütür
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

daxton®-K steril, sentetik, emilmeyen, monofilaman (C2F4)n kimyasal formülüne sahip politetrafloroetilen (PTFE) den oluşmuş bir cerrahi ipliktir. ePTFE iplik hava içeren gözenekli mikro yapıya sahip olacak şekilde genişletilmiştir. Bu gözenekli yapı sayesinde, iplik çapına yakın çapta iğnelere sıkıştırılarak bağlanabilmektedir. daxton®-K her tür yumuşak doku yakınlaştırması ve/veya bağlanmasında, kardiyovasküler cerrahide ve dura mater onarımında kullanılır. Sadece tek kullanımlıktır.

Daxton-DPTFE Sütür
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

daxton®-D steril, sentetik, emilmeyen, monofilaman (C2F4)n kimyasal formülüne sahip politetrafloroetilen (PTFE) den oluşmuş bir cerrahi ipliktir.daxton®-D genel olarak yumuşak doku yakınlaştırması ve/veya bağlanmasında, kardiyovasküler, cerrahide ve dura mater onarımında kullanılır. Sadece tek kullanımlıktır.

KanstatHemostat
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

kanstat® emilebilir hemostat, rejenere selülozun kontrollü oksitlenmesiyle hazırlanan steril emilebilir tıbbi tekstil malzemesidir. kanstat® hemostat cerrahi prosedürlerde, kılcal damar kanaması, venöz ve arteryal kanamaların kontrolünde, ligasyon veya diğer standart kontrol yöntemleri uygun görülmezse veya başarısız olursa yardımcı olarak kullanılır.

PedesentePolidioksanon sütür
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

PEDESENTE steril, emilebilir monofilaman cerrahi ameliyat ipliğidir. Sütür polidioksanon dan mamuldür ve ampirik formülü (-O-CH2-CH2-OCH2-CO-)n. PEDESENTE sütürler genel olarak yumuşak doku yaklaştırması ve/veya bağlanmasında, büyümenin beklendiği pediatrik kardiyovasküler dokularda ve göz cerrahisinde (oftalmoloji) ve emilebilir sütür ve uzun süreli (6 haftaya kadar) yara desteği gereken dokularda kullanılır. Sadece tek kullanımlıktır.

PegelakPoliglaktin910 sütür
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

%90 glikolit ve % 10 L-laktit (glikolik asit ve laktik asitten hazırlanmıştır) kopolimerlerinden sentez edilmiş esnek iplerden mamul PEGELAK sentetik, emilebilir, cerrahi ameliyat iplikleri yumuşak doku yaklaştırmalarında kullanılır.PEGELAK genel olarak yumuşak doku yaklaştırması ve/veya bağlanmasında ve göz (oftalmik) cerrahisinde kullanılır. Kardiyovasküler ve nörolojik dokularda kullanılmaz. Sadece tek kullanımlıktır.

Pegelak RapidPoliglaktin910 sütür
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

%90 glikolit ve %10 L-laktit (glikolik asit ve laktik asitten hazırlanmıştır) kopolimerlerinden sentez edilmiş esnek iplerden mamul PEGELAK rapid sentetik, emilebilir, cerrahi ameliyat iplikleri yumuşak doku yaklaştırmalarında kullanılır. PEGELAK rapid sadece kısa dönemli (7-10 gün) doku desteği gereken yumuşak doku yakınlaştırmalarında ve göz (oftalmik) cerrahisinde kullanılır. PEGELAK rapid kardiyovasküler ve nörolojik dokularda kullanılmaz. Sadece tek kullanımlıktır.

Pegesorbpoliglikolik asit sütür
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

PEGESORB steril, emilebilir, örgülü ve kaplanmış cerrahi ameliyat ipliğidir. Ameliyat ipliği poliglikolik asitten imal edilir. Poliglikolik asitin formülü (-O-CH2-CO-O-CH2-CO-)n dır.PEGESORB genel olarak yumuşak doku yaklaştırması ve/veya bağlanmasında ve göz (oftalmik) cerrahisinde kullanılır. Kardiyovasküler ve nörolojik dokularda kullanılmaz. Sadece tek kullanımlıktır.

Pegesorb Rapidpoliglikolik asit sütür
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

PEGESORB rapid steril, emilebilir, örgülü ve kaplanmış cerrahi ameliyat ipliğidir. Ameliyat ipliği poliglikolik asitten imal edilir. Poliglikolik asitin formülü (-O-CH2-CO-O-CH2-CO-)n dır.PEGESORB rapid sadece kısa dönemli (7-10 gün) yara desteği gereken yumuşak doku yakınlaştırmalarında ve göz (oftalmik) cerrahisinde kullanılır. PEGESORB rapid kardiyovasküler ve nörolojik dokularda kullanılmaz. Sadece tek kullanımlıktır.

TekmonPoli(glikolid-ko-kaprolakton) sütür
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

TEKMON steril, emilebilir monofilaman cerrahi ameliyat ipliğidir. Sütür poli(glikolid-ko-kaprolakton) dan mamuldür ve ampirik formülü (-O-CH2- CH2-OCH2-CO-)n TEKMON cerrahi ameliyat iplikleri genel olarak emilebilen sütür gereken yumuşak doku yaklaştırması ve/veya bağlanmasında kullanılır. Kardiyovasküler, nörolojik dokularda, mikrocerrahi veya göz cerrahisinde kullanılmaz. Sadece tek kullanımlıktır.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

Firmanın kayıtlı marka bilgisi bulunmamaktadır.